O nas

 

Witajcie w naszych stronach!

Jesteśmy parą młodych, aktywnych ludzi, którzy kochają ruszyć się z domu, wziąć aparat i jechać tam gdzie akurat nadarzy się promocja lotnicza. Jak tylko robi się cieplej, wsiadamy na rowery i poznajemy nasz kraj z perspektywy siodełka.

Wspólnie odwiedziliśmy już Japonię, Maroko, Izrael, Jordanię i zjechaliśmy autem Bałkany. Marcin dodatkowo ma na swoim koncie podróże po Peru, Boliwii, Iranie, Gruzji, Armenii, Górskim Karabachu, Indiach i Tajlandii.

Na co dzień mieszkamy w Łodzi, gdzie Marcin (rocznik 90.) programuje bliżej niezrozumiałe rzeczy, a Ola (rocznik 91.) edukuje dzieci, za niezrozumiale małe pieniądze (skończyła geografię, nauczanie wczesnoszkolne i jest w trakcie studiów podyplomowych z nauczania angielskiego dzieciaków). Jednak to, co nas łączy to nieodparta chęć pakowania plecaków, szykowania sakw rowerowych, ładowania naszych Canonów i…wyruszenia w podróż dookoła świata, podobnie jak: Szpilki Na Mapie, Radzimy Sobie, LosWiaheros, Fizyk w Podróży, Przygodnik, Piotr Strzeżysz i wielu innych. Dodatkowo, żadne z nas nie chce rzucić swojej pracy. Uwielbiamy ją! Naszym celem jest połączenie życia zawodowego i rodzinnego z pasją do aktywnego i świadomego podróżowania.

 

 

Jak to się zaczęło?

Poznaliśmy się właśnie dzięki podróżom, w naszym ulubionym łódzkim Klubie Podróżniczym- Kei, gdzie Marcin opowiadał o swojej pierwszej autostopowej wyprawie do Stambułu (założył nawet z kumplem bloga Przeżyj to sam!). Były wspomnienia, opowiadania, potem wspólne wyjazdy, początkowo po Polsce, głównie w góry. Następnie zaczęliśmy odwiedzać dalsze zakątki świata. Doszło w końcu do tego, że mieliśmy tak wiele do powiedzenia i pokazania, że postanowiliśmy założyć tego właśnie bloga. Swoją drogą, dzięki że wpadliście! 🙂

 

Jak “zacząć podróżować”?

U nas zaczęło się od autostopu. Oboje marzyliśmy o wyprawach w nieznane. Nie musiały być dalekie, na krańce świata. Ważne było, aby zobaczyć i doświadczyć czegoś nowego. Jeszcze na studiach Marcin przestopował w dwie strony z Łodzi do Stambułu, a Ola przejechała całą Andaluzję skończywszy na Mediolanie (z bardzo ograniczonym budżetem). To właśnie te dwie podróże, chociaż oddzielne, dały nam kopa na dalsze odkrywanie świata. A jak zaczęła się Wasza przygoda z podróżowaniem?

 

Znajdź nas na FB i Instagramie. Do zobaczenia w drodze!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.